
Eerst en vooral vind ik de Themabundel Water een zeer mooi les boek!
Het ziet er aantrekkelijk uit en is zeer praktisch… kant en klaar.
Er is niet zo veel voorbereidingswerk en het verloop is zeer logisch.
De werkvorm is duidelijk en ik zag het meteen zitten om uit te testen in de klas.
Ik heb het een klein beetje aangepast, zo heb ik de kinderen als voortaak gevraagd om iets mee te brengen rond water.
Het materiaal was dus nog een stuk uitgebreider en de kinderen waren op die manier direct betrokken.
Iemand had zelfs een foto van de maan mee… schitterend toch?
Ze hebben het groeperen, het aanleren van het lied en het leren van de dans in een soort hoekenwerk gedaan, nadat we klassikaal de les al eens gedaan hadden zoals in de handleiding stond beschreven.
De kinderen waren enthousiast!
Zelf vond ik het ook interessant hoe kinderen de groepen maakten aan de hand van het materiaal dat ze mee hadden gebracht.
Wij leren in de les wereldoriëntatie ook over het klimaat en het viel me vooral op dat de kinderen veel bezig waren over het feit dat er in sommige landen zo’n tekort aan water is en dat wij het voor van alles en nog wat gebruiken.