Ga verder naar de inhoud

Dobbel een voorbeeld

Met deze werkvorm ondersteun je leerlingen om hun mening te geven over een actueel onderwerp. Ze dobbelen een stelling, vormen een standpunt en onderbouwen dit met een voorbeeld of tegenvoorbeeld.

Akkoordkoord

Akkoordkoord is een werkvorm filosoferen waarbij leerlingen nieuwe denkpistes verkennen en hun mening durven veranderen.

Argumentenweb

Met de werkvorm Argumentenweb ondersteun je leerlingen om argumenten te geven om hun standpunt over een actueel onderwerp kracht bij te zetten.

Standpuntentuin

In je klas leven zoveel standpunten als er leerlingen zijn. De werkvorm Standpuntentuin stimuleert leerlingen om op speelse en actieve wijze eerst eigen en vervolgens elkaars standpunten te verkennen.

Nog meer actualiteit in de klas?

Djapo heeft heel wat werkvormen waarmee je in de klas een actueel thema bespreekbaar maakt. 

Gepubliceerd op 15 februari 2023
–

Meer inspiratie en nieuws van Djapo

In gesprek over de natuurbranden | Week van het Bos

Tips
30 september 2026

Deze zomer stonden veel natuurgebieden in brand, en kinderen stellen daar vragen bij. Drie werkvormen om het gesprek in je klas te openen.

Mag AI voor jou denken? Gespreksstof voor in de klas

Nieuws
1 september 2026

AI houdt het onderwijs volop bezig. Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir wil duidelijke kaders voor scholen, leerkrachten zoeken houvast, en jongeren gebruiken de technologie intussen elke dag. Bij Djapo vinden we vooral de dialoog over AI belangrijk en daarom ontwikkelden we nieuw aanbod voor het secundair onderwijs.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief