Zorgen voor de aarde

gloob en teo picto restafval

Hoe kan je afval onderzoeken zonder je ogen?  Je kleuters luisteren, voelen, ruiken erop los. Moet je nu al dat afval weggooien? Hoe kunnen we beter voor onze spullen zorgen?

Gloob & Teo weten er raad mee en helpen je kleuters met plezier zorgzaam om te springen met spullen en zo afval te verminderen. Handige en leuke picto’s geven je kleuters een duwtje in de rug om duurzaam om te springen met het materiaal.

Daarna bedenken ze aan doe-tafels welk tweede leven ze alle spullen nog kunnen geven.
Want we leven op een planeet die ons water, lucht, energie en tal van grondstoffen geeft. Genoeg redenen om goed voor de aarde te zorgen en niet te vervuilen.

Op 22 april vieren we wereldwijd Dag van de Aarde. Deze les over ‘afval’ kan je naar aanleiding van deze werelddag geven, maar ook op elk ander moment in het schooljaar.